Trafik sigortası prim iadesi hakkında
Kapat

Zorunlu trafik sigortalarında prim iadesi ilgili son duruma ait bilgilerimiz aşağıdaki gibidir.

  1. Hangi poliçelere prim iade edilecek ?
  2. 2014 yılının Haziran ayından itibaren 2015 yılının Eylül ayına kadar olan 15 aylık sürede yeni araç satın alıp trafik sigortası yaptıranlar, daha önceden (geçmiş yıllarda) trafik sigortaları var olup, eğer poliçelerinin olduğu dönemde hasarsızsalar.Eski dönem hasarsızlıkları tespit edilip iadeye hak kazanacaklar.

  3. İade işlemi nasıl olacak, ne zaman başlayacak, ne şekilde yapılacak ?
  4. İade alma hakkı olan sigortalılar(üstte belirttiğimiz duruma uyanlar),SBM (Sigorta Bilgi Merkezi)(Tramer) internet sitesinden 31 Temmuz 2016’dan itibaren duyurulmaya başlanacak. Sigortalılar buraya TC kimlik veya vergi numaralarını girerek(istenebilecek başka bilgilerde olabilir) iade hakkı olup olmadığını takip edebilecek. İade hakkı olanlara, iade işlemi 31 Temmuz 2016 itibariyle başlayacak ve iki yıl sürecek. İade tutarları direkt sigorta şirketleri tarafından, sigortalının banka hesabı veya kredi kartına yapılacak.

Sizi Hemen Arayalım

SİTE KULLANIM KOŞULLARI


www.yatirim.com.tr web sitesine hoşgeldiniz. Bu site Yatırım Sigorta Aracılık Ltd. Şti.'ne aittir. Site içeriği, "olduğu gibi" (“as is”) ve "mevcut olduğu sürece" (“as available”) esasına dayanarak verilmiştir. Bu sitedeki bilgiler, yanlışlıklar veya yazım hataları içerebilir . Yatırım Sigorta, web sayfalarının kesintisiz ya da hatasız çalışacağını ya da yazılımınız veya donanımınızla uyumlu olduğunu garanti etmez. Yatırım Sigorta, site sayfalarını dilediği zaman güncelleme, değiştirme ya da erişime kapatma hakkını saklı tutar.

Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim, ses, işaret veya sair fikir ürünleri, uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır.

E-posta vb bir araçla Yatırım Sigorta’a bir malzeme gönderdiğinizde, malzemenin yasa dışı ya da yayına uygun olmayan hiç bir öge içermeyeceğini, virüs vb kirletici ve yokedici unsurlara karşı elinizden gelen önlemleri alacağınızı ve malzemenin sahibi olduğunuzu ya da malzemeyi Yatırım Sigorta’a vermeye yetkili olduğunuzu kabul etmiş olursunuz.

Bu sitede Yatırım Sigorta Web Sitesi kullanım koşullarının geçerli olmadığı diğer web sitelerine bağlantılar veya atıflar bulunabilir. Yatırım Sigorta’a ait olmayan bir web sitesine yapılmış bir bağlantı, Yatırım Sigorta’ın bu web sitesinin içeriğini veya kullanımını onayladığı ya da bunlara ilişkin herhangi bir sorumluluk aldığı anlamına gelmez.

Yatırım Sigorta, bu sitenin kullanılması nedeniyle ortaya çıkan hiçbir dolaylı ya da dolaysız, arızi veya özel zarardan, kayıptan veya kesintiden sorumlu değildir.

Yatırım Sigorta, bu koşulları istediği zaman, önceden haber vermeksizin değiştirebilir.